Rodzaje szkoleń

INTRO CLASSIC YOGA – jest to szkolenie wprowadzające do praktyki jogi, bazujące na nauce podstawowych asan z Powitania Słońca. Podczas szkolenie dowiesz się w jaki sposób wykorzystywać elementy jogi w  codziennych ćwiczeniach, nauczysz się techniki poprawnego wykonywania asan oraz poznasz podstawy teoretyczne filozofii jogi.

UPRAWNIENIA 

Po uzyskaniu certyfikatu zdobędziesz podstawowe umiejętności, które umożliwią Ci dalszy rozwój jako nauczyciel jogi, będziesz mógł wykorzystywać elementy Powitania Słońca w pracy jako instruktor fitness, fizjoterapeuta  lub w innych zawodach. 

DLA KOGO?

Instruktorzy fitness z uprawnieniami do wykonywania zawodu, fizjoterapeuci, terapeuci ruchowi, nauczyciele wychowania fizycznego, nauczyciele jogi oraz inne osoby zainteresowane pogłębianiem swojej wiedzy z  zakresu jogi z minimum rocznym doświadczeniem w praktyce.

PROGRAM SZKOLENIA

1. TEORETYCZNE PODSTAWY JOGI
2. PODSTAWY PROWADZENIA ZAJĘĆ Z ELEMENTAMI JOGI
3. DOBÓR UCZESTNIKÓW
4. WPŁYW JOGI NA CIAŁO I UMYSŁ
5. ANATOMIA 1- KRĘGOSŁUP
6. BHP JOGI
7. ZAPOZNANIE Z POMOCAMI DO JOGI
8. BUDOWA LEKCJI
9. PRAWIDŁOWY ODDECH PODCZAS ĆWICZEŃ
10. WYJAŚNIENIE TECHNIKI ASAN
11. SEKWENCJA Z POWITANIA SŁOŃCA
12. EGZEKWOWANIE PRAWIDŁOWEJ POSTAWY W ASANACH
13. FUNKCJE I CELE RELAKSU

CZAS TRWANIA

2 DNI

CENA

750zł

BASIC CLASSIC YOGA TEACHER – celem szkolenia jest nauka techniki podstawowych asan stojących, z siadu, w klęku i leżeniu oraz sposób ich  wykorzystania w pracy z grupą. Dodatkowo dowiesz sie w jaki sposób prowadzić lekcje jogi, poznasz rodzaje oddechu w praktyce asan, zdobędziesz umiejętności dobory asan do potrzeb ćwiczących oraz poszerzysz swoją wiedzę na temat anatomii oraz jedności ciała z duchem i umysłem.

UPRAWNIENIA

Szkolenie kończy się egzaminem, po którym każdy z uczestników otrzymuje dyplom nauczyciela jogi z uprawnieniami do prowadzenia zajęć na poziomie początkującym, w systemie naszej szkoły. 

DLA KOGO?

Dla osób posiadających certyfikat INTRO CLASSIC YOGA

PROGRAM SZKOLENIA

1.TEORIA-OŚMIOSTOPNIOWA ŚCIEŻKA JOGI, HISTORIA I FILOZOFIA JOGI
2.WYBRANE RODZAJE ODDECHU W PRAKTYCE PRANAJAMY
3.ANATOMIA 2- WADY KRĘGOSŁUPA
4.ZESPOŁY BÓLOWE KORZENIOWE
5.SPOSOBY PRZYGOTOWYWANIA ZAJĘĆ
6.NAUKA I PRAKTYKA ASAN
7.EGZEKWOWANIE TECHNIKI ĆWICZEŃ NA GRUPIE
8.ZBAWIENNE DZIAŁANIE POZYCJI JOGI NA CAŁY ORGANIZM
9.PROWADZENIE ZAJĘĆ Z GRUPĄ
10.PYTANIA I ODPOWIEDZI

CZAS TRWANIA

Cztery dni w systemie weekendowym oraz jeden, dodatkowy dzień na egzamin (wybrany wspólnie).

CENA

1450zł

Advance Yoga Teacher – szkolenie to podzielone jest na  trzy moduły składające się z wybranych asan na kręgosłup barki z klatką piersiową biodra i nogi Przygotowuje do zastosowania pozycji w określonych przypadkach oraz na odpowiednie partie ciała. Pokazuje jak wykorzystać jogę w momencie gdy trafi do nas osoba z konkretnymi problemami w obrębie układu ruchu.

UPRAWNIENIA

Szkolenie kończy się egzaminem, po którym każdy z uczestników otrzymuje dyplom nauczyciela jogi z uprawnieniami do prowadzenia zajęć  średnio zaawansowanych i zaawansowanych, w systemie naszej szkoły. 

DLA KOGO?

Dla osób posiadających aktualny dyplom BASIC YOGA TEACHER.

PROGRAM SZKOLENIA

  1. PRANAJAMA ZAAWANSOWANA
  2. Moduł I – wykorzystanie odpowiednich asan przy różnego rodzaju wadach, chorobach i zwyrodnieniach kręgosłupa oraz przeciwwskazania do ćwiczeń, fizjoterapeutyczne właściwości jogi przy odpowiednim jej wykorzystaniu.
  3. Moduł II – asany na otwarcie,  zwiększenie zakresu ruchu i wzmocnienie obręczy barkowej, klatki piersiowej i stawów kończyn górnych. Zasady zachowania bezpieczeństwa przy pracy z górną częścią tułowia.
  4. Moduł III – asany rozblokowujące oraz przeciwdziałające zwyrodnieniom stawów biodrowych, wzmacniające i stabilizujące stawy kolanowe oraz skokowe, działające leczniczo w przypadku przebytych urazów.
  5. Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania ćwiczeń.
  6. UŻYWANIE POMOCY PRZY KONKRETNYCH PROBLEMACH ORAZ PRACA Z KLIENTEM WYMAGAJĄCYM ZWIĘKSZONEJ UWAGI.

CZAS TRWANIA

Sześć dni w systemie weekendowym oraz jeden, dodatkowy dzień na egzamin (wybrany wspólnie).

CENA

1850zł

Master Classic Yoga Teacher to osoba, która po uzyskaniu dyplomu Advance Classic Yoga Teacher oraz uczestniczeniu w warsztatach – Oddech i relaksacja, Pozycje odwrócone, Asany na mięśnie brzucha, Asany uzupełniające – pomyślnie zdała egzamin końcowy.

Egzamin przysługuje osobie, która przedstawi komplet dokumentów zaświadczających o tym, iż posiada dyplom nauczyciela jogi w systemie naszej szkoły oraz certyfikaty z przebytych warsztatów. Na egzamin można umawiać się telefonicznie, bądź mailowo. Egzamin będzie składał się z części teoretycznej i praktycznej przed komisją składającą się z kadry szkoleniowej Classic Yoga School.