Reiki

Poszukując naturalnych metod leczenia i uzdrawiania możesz spotkać się z leczeniem za pomocą energii i samouzdrawianiem za pomocą dotyku – Reiki. Ta stosunkowo młoda metoda polega na odpowiednim dostrojeniu kanałów energetycznych, czyli ukierunkowaniu energii na dobroczynne działanie dające korzystny wpływ na organizm człowieka.

Jak to działa?

By uruchomić energię, która ma pozytywny wpływ należy aktywować czakry, które wykorzystywane są w najprzeróżniejszych naukach dalekiego wschodu i w energotechnikach.

Reiki pozwala osiągnąć głęboki stan relaksacji, dzięki któremu możemy pozbyć się:

  • permanentnego stresu i napięcia,
  • problemów emocjonalnych,
  • problemów duchowych,
  • fizycznych problemów zdrowotnych.

Jak odprężyć duszę i ciało

W każdym z nas tkwi zadzior, który gniecie duszę lub objawia się dolegliwościami fizycznymi. Naturalne uzdrawianie poprzez dotyk pomaga w wyzbyciu się przyczyn i w konsekwencji skutków negatywnych emocji, bólu egzystencjalnego, stresu i innych dolegliwości o podłożu psychicznym lub tkwiącym w naszej podświadomości.

Jak pozbyć się stresu

Uzdrawianie przeprowadzane przez reikowca (terapeutę stosującego Reiki) polega na wprowadzeniu pacjenta w głęboki stan odprężenia, który pozwala uwolnić negatywną i złą energię. W praktyce wygląda to bardzo prosto – terapeuta przykładając dłonie, za pomocą dotyku usuwa fizyczny ból i wywołuje kojące doznania. Dzieje się tak za pomocą uruchomienia pozytywnych kanałów energetycznych. By posiąść taką umiejętność należy przejść odpowiednią inicjację i wprowadzić się w odpowiedni stan za pomocą technik medytacyjnych.

Rozwój duchowy

Technika Reiki zaskrobiła sobie sympatię również u osób, które pragną osiągnąć pełną kontrolę nad własnym ciałem i umysłem. Osiągając samoświadomość, szybciej i pełniej osiągamy wewnętrzny rozwój i podejmujemy korzystne decyzje. Co ważne, Reiki nie zastępuje innych metod uzdrawiania i samorozwoju, lecz skutecznie je wspomaga