Dlaczego joga?

Popularność jogi wzrasta na całym świecie. Ci, którzy zaczęli praktykować jogę i sami poczuli jej niezwykłe działanie najczęściej kontynuują treningi przez długie lata a wielu przez całe życie.

Dlaczego joga?

W jodze jest możliwość bezpiecznej i efektywnej pracy bez względu na wiek, typ ciała czy przeszłe doświadczenia wynikłe z jakiejkolwiek formy pracy z ciałem. Połączenie właściwego ruchu i oddechu owocuje świadomym treningiem przynoszącym poczucie odmłodzenia, energii i siły.

Co oznacza hatha?

Słowo hatha znaczy pełnię siły woli, świadomy potężny wysiłek. Hatha joga odnosi się do ćwiczeń fizycznych (znanych jako asany czy pozycje) oraz sekwencji asan, których celem jest zrównoważenie pracy skóry, mięśni i kości a także „otwarcie” kanałów energetycznych a szczególnie głównego kanału – kręgosłupa, na swobodny przepływ energii. Hatha tłumaczy się również jako ha oznaczające „słońce” a tha „księżyc”. Odnosi się to do zrównoważenia wewnątrz nas samych aspektu męskiego – aktywności, gorąca, słońca i aspektu żeńskiego – receptywnego, chłodnego, księżycowego. Tak więc hatha joga prowadzi do równowagi i jednoczenia przeciwieństw.

Ile razy w tygodniu powinno się ćwiczyć?

Joga jest zadziwiająca. Nawet jeśli ćwiczysz tylko raz w tygodniu godzinę to i tak poczujesz działanie jogi. Sugerujemy zacząć od dwóch lub trzech razy na tydzień a chęć ćwiczenia naturalnie wzrośnie.

Nie jestem rozciągnięta – czy mogę ćwiczyć jogę?

Tak! Jesteś doskonałym kandydatem. Wielu ludzi sądzi, iż trzeba być elastycznym by rozpocząć ćwiczenia jogi. Takie podejście przypomina przekonanie, że trzeba dobrze grać w tenisa aby skorzystać z lekcji nauki tenisa. Zacznij praktykować jogę w takim stanie w jakim jesteś a przekonasz się, że staniesz się elastyczniejsza i bardziej rozciągnięta.

Co jest potrzebne, aby zacząć ćwiczyć jogę?

To co naprawdę potrzebne do jogi to Twoje ciało, umysł i trochę zainteresowania. Pomocne będą spodnie dresowe, legginsy lub szorty i niezbyt luźna podkoszulka. Nie potrzeba specjalnego obuwia bowiem ćwiczymy na boso. Przyda się własny ręcznik przyniesiony na zajęcia. W miarę jak będzie rozwijała się Twoja praktyka może zechcesz zakupić dla siebie matę, choć nasze sale wyposażone są w maty i wszystkie niezbędne pomoce.