O nas parę słów

Joga to starożytna dyscyplina o rozwijaniu szeroko pojętego zdrowia, harmonijnego życia i samopoznania. Uczy jak właściwie troszczyć się o siebie a zarazem jak być otwartym i pożytecznym dla otoczenia. Kombinacja fizycznych i mentalnych ćwiczeń jogi prowadzi do rozwinięcia elastyczności, redukcji stresu, zbudowania wytrzymałości, wzmocnienia sił życiowych i wigoru, wyciszenia i zbalansowania umysłu, i ostatecznie samorealizacji. Zamierzeniem praktyki jest więc jak najlepiej zbalansowane ciało, umysł i duch.

Ewa Lichtarowicz

Ewa Lichtarowicz

Praktykuję jogę pod kierunkiem różnych nauczycieli. Uczę jogi jako jedna z pierwszych w Polsce. W latach 80 i na początku lat 90 studiuję jogę u Gabrielli Giubilaro, nauczycielki szkoły Iyengara,  ucząc się precyzji ruchu w jodze. Jestemt też jej tłumaczką na kursach i warsztatach. Realizując swoją wizję wolności poprzez jogę w 2000 roku wraz z mężem Rafałem zakładam Szkołę Jogi Klasycznej - Classic Yoga School. Od początku istnienia szkoły  prowadzę codzienne treningi o różnym stopniu zaawansowania i profilu oraz warsztaty i obozy.  Wraz z zespołem daję koncerty duchowej muzyki Indii. Granie na tradycyjnym hinduskim harmonium i śpiewanie bhadżanów - świętych pieśni są wspaniałym dopełnieniem mojej wędrówki ścieżką jogi.

Obecnie nauczanie opieram na wieloletnim już doświadczeniu i wypracowanym wraz z małżonkiem własnym stylu nauczania -  "otwierania" umysłu-ciała  prowadzącym poprzez jogę do rozkwitu serca.

Uprawnienia MENiS nr leg. SZ/66/1951 i 7891/I/R/2003

Rafał Lichtarowicz

Rafał LichtarowiczMoją głęboką wewnętrzną inspiracją jest niesienie poprzez jogę pomocy wszystkim potrzebującym ludziom. Prostota jogi, jej piękno i moc przynoszenia ulgi w cierpieniu jest uniwersalna i ponadczasowa.

Swoje nauczanie opieram na wszechstronnej wiedzy i zrozumieniu opartym na wieloletniej praktyce jogi, medytacji, masażu, na energetycznych szkołach uzdrawiania i intuicyjnym poznaniu.

W 2000r stworzyłem wraz z małżonką „Szkołę Jogi Klasycznej – Cllasic Yoga School”. Opierając się na bogatym doświadczeniu wypracowaliśmy oboje własny styl nauczania. W naszej szkole koncentrujemy się na uzdrowieniu połączeń pomiędzy ciałem, umysłem a sferą ducha.

Uprawnienia MENiS nr 7887/I/R/2003