Chiropraktyka

Rewolucja technologiczna, która nastąpiła w ciągu ostatnich lat przyczyniła się do zwiększenia liczby urazów i schorzeń pleców. Brak higieny pracy wynika często z braku wiedzy jak dbać o własne ciało. Korzystanie z komputerów, telefonów i innych urządzeń elektronicznych oraz stacjonarny tryb pracy wymusza na nas stymulowanie organizmu do ruchu i aktywności fizycznej.

Wiele schorzeń ujawnia się po latach lub robi to powoli i po cichu – nie dając jasnych sygnałów. Wszelkie napięcia mięśniowe i bóle pleców można zdiagnozować i usunąć w gabinecie chiroterapii i chiropraktyki. Jeżeli cierpisz na dolegliwości związane z kręgosłupem lub wyrodnieniami – ta metoda najprawdopodobniej jest również dla Ciebie.

Chiropraktyka, czyli leczenie schorzeń i urazów kręgosłupa

Chiropraktyka to metoda obejmująca diagnozę oraz zapobieganie i usuwanie nieprawidłowości w układzie mięśniowo-szkieletowym występujących w okolicach kręgosłupa. Wielokrotnie porównywana do kręgarstwa, różni się od niego stopniem ingerencji – przede wszystkim jest bardziej bezpieczna i skuteczna. Wspólnym mianownikiem jest leczenie rękami, od której pochodzi nazwa(z języka greckiego). Chiropraktyka bardzo często wykorzystywana jest w leczeniu kręgosłupa. Terapeuci ręcznie usuwają przyczynę bólu lub schorzenia oraz stymulują organizm do dalszego samoleczenia.

Do kogo skierowane są zabiegi chiropraktyki?

Warto spróbować naturalnych metod leczenia w początkowych fazach pojawienia się urazów, które często sygnalizowane są lekkim bólem. Wskazana jest też profilaktyka w unikaniu schorzeń kręgosłupa dla osób prowadzących siedzący tryb życia (pracownicy biurowi, kierowcy) oraz osób pracujących fizycznie (budowlańcy, pracownicy produkcji). Chiropraktyk dobierze odpowiednie zabiegi do rodzaju schorzenia. Jeżeli cierpisz na poważne schorzenia, terapia przyniesie ci ulgę i pozwoli szybciej wrócić do zdrowia.

Z zabiegów mogą skorzystać osoby cierpiące na:

 • ból pleców,
 • ból ramion,
 • ból szyi,
 • rwę kulszową,
 • artretyzm i ból stawów,
 • dyskopatię – schorzenia krążka międzykręgowego,
 • skoliozę – skrzywienie kręgosłupa,
 • zmiany zwyrodnieniowe kończyn i kręgosłupa,
 • ból uszu i problemy ze słuchem,
 • reakcje zapalne wywołane stresem,
 • oraz inne dolegliwości związane z kręgosłupem i plecami.

Zabiegi można stosować również profilaktycznie: korzyści jakie przynoszą to zapobieganie schorzeniom, wczesne wykrywanie niekorzystnych zmian czy m.in. lepsza praca narządów wewnętrznych i całego organizmu. Jeżeli masz wątpliwości, boisz się przeciwwskazań, skontaktuj się z nami.

Czy chiropraktyka jest skuteczna?

Nasze doświadczenie wskazuje, że leczenie pacjentów daje bardzo zbliżone efekty do konwencjonalnych zabiegów medycznych, przy czym chiropraktyka jest często tańsza i bardziej bezpieczna.

Naturalne metody leczenia

Chiropraktyka należy do naturalnych metod leczenia, nie stosuje farmakoterapii (leków) oraz metod chirurgicznych (inwazyjnych). Metoda może być doskonałym uzupełnieniem fizjoterapii. Specjaliści chiropraktycy to osobny dział medycyny niekonwencjonalnej, często mylnie utożsamiany z kręgarstwem i osteopatią. Chiropraktyka to bezpieczna i skuteczna metoda, którą praktykują certyfikowani terapeuci. Można zastosować ją u każdego kto potrzebuje pomocy, by ulżyć mu w cierpieniu lub pomóc całkowicie wyleczyć się ze schorzeń pleców.